Naujasis Klaipėdos apskrities policijos vadovas Ramūnas Sarapas: apie pirmuosius mėnesius naujose pareigose, narkotikų plitimo grėsmes ir krašto unikalumą

Naujasis Klaipėdos apskrities policijos vadovas Ramūnas Sarapas: apie pirmuosius mėnesius naujose pareigose, narkotikų plitimo grėsmes ir krašto unikalumą
AA

Kovo 3 d. Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vadovauti pradėjo viršininkas Ramūnas Sarapas, tad praėjus keliems mėnesiams naujose pareigose, naujasis apskrities viršininkas dalijasi savo įspūdžiais bei brėžia veiklos prioritetus.  Pasak jo, nors policija, kaip ir visa šalis, susiduria su opiomis problemomis, tokiomis kaip darbuotojų trūkumas ir narkotikų plitimas, uostamiesčio regionas turi išlikti viena saugiausių vietų Lietuvoje.

Kalbėdamas apie pirmuosius mėnesius naujose pareigose, R. Sarapas pabrėžia, kad jį teigiamai nustebino Klaipėdos krašto policijos kolektyvas. „Sutikau daug skirtingų, bet šviesių ir savo darbui atsidavusių žmonių. Būtent iš šio skirtingumo susideda stipri komanda, kuri, turėdama įvairių spalvų ir patirčių, gali sėkmingai užtikrinti gyventojų saugumą“, – teigia viršininka

Jis taip pat akcentuoja regiono specifiką – Klaipėda yra ne tik strategiškai svarbus uostamiestis, bet ir traukos centras, į kurį vasarą  bei didžiųjų renginių metu atvyksta iki pusės milijono svečių. „Mūsų pagrindinis uždavinys – užtikrinti, kad ir nuolatiniai gyventojai, ir atvykę svečiai jaustųsi saugūs“, – sako Ramūnas Sarapas.

R. Sarapas pasidžiaugė ir puikiomis darbo sąlygomis Klaipėdos apskrities policijoje, ypač moderniais policijos pastatais Klaipėdoje, Palangoje ir Plungėje. „Geros darbo sąlygos yra stipri motyvacija darbuotojams, o modernus ir kompaktiškas komisariato pastatas Klaipėdoje leidžia jaustis viena didele ir draugiška šeima. Tikrai reikia padėkoti tiems policijos vadovams, kurie savo laiku priėmė nelengvus sprendimus, mąstė į priekį ir jų dėka šiandien galime džiaugtis tokiais moderniais pastatais ir kokybiškomis darbo sąlygomis.


Personalo trūkumas – opi visos šalies problema

Vienu didžiausių iššūkių naujasis vadovas įvardija darbuotojų trūkumą. Anot jo, tai nėra vien policijos bėda – su ja susiduria ir verslas ir viešasis sektorius.

„Policija išgyvena kartų kaitą, o ekonominiai ir geopolitiniai veiksniai situaciją dar labiau apsunkina. Dėl didelių krūvių pareigūnai kartais pervargsta ir dairosi ramesnio darbo. Norėtųsi, kad mūsų gretos būtų pilnesnės, kad tarnauti policijoje ateitų daugiau jaunų žmonių, pasiruošusių iš esmės ginti mūsų šalį iš vidaus. Čia reikėtų ir didesnio dėmesio iš tų, kas sprendžia policijos finansavimo klausimus, tai taip pat labai svarbu, o to dėmesio vis nesulaukiame pakankamai.“ – atvirai kalba R. Sarapas.


Prioritetas – kova su narkotikais ir bendruomenės įtraukimas

Kaip vieną iš svarbiausių veiklos prioritetų R. Sarapas išskiria kovą su narkotinių medžiagų platinimu ir vartojimu, ypač tarp jaunimo.

„Narkotikų tema yra labai neraminanti. Pripažįstame problemos egzistavimą ir tikrai skiriame bei skirsime tam ypatingą dėmesį – įvairios pasitikėjimo linijos, gyventojų pateikiama informacija, mūsų tyrėjų darbas rodo, kad problema tikrai opi. Tačiau vien policijos pastangų čia nepakanka. Tai yra socialinis reiškinys, į kurio sprendimą turi įsitraukti visos institucijos – savivalda, mokyklos, nevyriausybinės organizacijos ir visa bendruomenė“, – pabrėžia viršininkas.

Jis ragina visuomenę nelikti abejingai ir rodyti nepakantumą ne tik narkotikams, bet ir smurtui, patyčioms bei kitiems pažeidimams. „Valstybę kuriame visi kartu. Dažnai problemą gali išspręsti ne policija, o aktyvi bendruomenė, neužmerkianti akių prieš neteisybę“, – sako R. Sarapas.


Patriotizmas – ne tik vėliava, bet ir atsakomybė

Paklaustas, kas motyvuotų jauną žmogų rinktis pareigūno profesiją, R. Sarapas atsako paprastai ir žmogiškai: „Reikia savęs paklausti ne ką man duos valstybė, o ką aš galiu jai duoti. Jeigu norime, kad mūsų vaikai, artimieji gyventų saugioje aplinkoje, saugiame mieste, turime patys prie to prisidėti.“

Anot jo, patriotizmas yra ne tik valstybinių švenčių minėjimas ar vėliavos nešiojimas, bet ir kasdienis atsakingas elgesys bei indėlis į savo šalies gerovę, pagarba kraštui, kuriame gyveni. Ši pareiga, pasak viršininko, galioja kiekvienam Lietuvos gyventojui, juk nuo seno Lietuvą kūrė įvairių tautų ir kultūrų žmonės.