Klaipėdos universitetas tapo gynybos srities inovacijų ekosistemos dalimi

Klaipėdos universitetas tapo gynybos srities inovacijų ekosistemos dalimi
AA

Gegužės 7-ąją,  Klaipėdos universitetas (KU) prisijungė prie naujų gynybos technologijų vystymo iniciatyvos.

Vilniuje įvykusios tarptautinės gynybos technologijų konferencijos „Baltic Miltech Summit“ metu pasirašyta jungtinės veiklos sutartis, įtvirtinanti tarpinstitucinį bendradarbiavimą gynybos inovacijų testavimo ir prototipavimo infrastruktūros „Miltech Sandbox“ projekte.

„Miltech Sandbox“ iniciatyva jungia verslus, institucijas ir įstaigas, veikiančias ne tik gynybos ir saugumo srityje, bet ir švietimo, mokslo ir inovacijų sferoje. Kertiniai jos tikslai – tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas, gynybos srities inovacijų diegimo ir eksperimentavimo kultūros skatinimas bei pažangių gynybos technologijų palaikymas. Proveržį Lietuvos gynybos srities inovacijų ekosistemoje kursiantį susitarimą pasirašė 17 partnerių.

Pasak KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, parašu įtvirtinusio Klaipėdos universiteto įsipareigojimą jungtinės veiklos sutarčiai, mokslo ir studijų institucijų įtraukimas į šį projektą padės užtikrinti produktyvumą ir didesnį kuriamų technologijų efektyvumą. „Turime pažangią infrastruktūrą, laboratorijas ir kvalifikuotą personalą, gebantį vykdyti fundamentinius bei taikomuosius tyrimus gynybos srityje. Mokslininkų tarpdisciplininės žinios padės kuriant ir testuojant prototipus, kas leis sumažinti klaidų riziką iki technologijų perdavimo gamybai. Be to, Klaipėdos universiteto rengiamų specialistų įgūdžiai pasitarnaus tiek technologijų kūrimui, tiek jų integravimui atitinkamose struktūrose“.

KU Mokslo ir inovacijų prorektorė dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė teigia, jog šis įvykis įrodo Klaipėdos universiteto infrastruktūros ir mokslinio potencialo poreikį saugumo Baltijos jūros regione užtikrinimui. „Pagrindinė mūsų infrastruktūra – tai mokslinių tyrimų laivas Mintis ir visa jame sumontuota įranga, galinti atlikti įvairius jūros dugno tyrimus bei stebėjimus. KU mokslininkų įdirbis kuriant autonominius laivus bei bendradarbiavimo su Europos kosmoso agentūra patirtys taip pat reikšmingai prisidės prie projekto įgyvendinimo“.

Prorektorės manymu, KU vaidmuo iniciatyvos įgyvendinime yra daugialypis. „Projektas „Miltech Sandbox“ siekia sukurti testavimo ir inovacijų aplinką, kurioje civiliniai ir kariniai partneriai galėtų bendrai vystyti technologinius sprendimus, susijusius su šalies saugumu, įskaitant ir saugumą jūroje. Klaipėdos universitetas šiame kontekste tampa ne tik infrastruktūros tiekėju, bet ir aktyviu žinių kūrimo bei praktinio taikymo centru“,- įžvalgomis dalinosi dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė.

Prisijungimas prie „Miltech Sandbox“ iniciatyvos atveria naujas galimybes Lietuvai tapti inovacijų lydere gynybos ir saugumo srityje. Pažangios gynybos technologijos, kurias vystys ir testuos įvairios suinteresuotos šalys, prisidės prie Lietuvos nacionalinio saugumo stiprinimo, užtikrinant geresnę apsaugą tiek sausumoje, tiek jūroje.