Respublikinės Klaipėdos ligoninės Ausų, nosies, gerklės ligų skyriuje nuo šiol kartą per mėnesį operuos medicinos mokslų daktarė, otochirurgė, otologė ir otoneurologė Irina Arechvo.
Pirmąją savo darbo dieną gydytoja atliko dvi endoskopines ausų operacijas.
„Esu įvaldžiusi abi ausų operavimo technikas – mikroskopinę ir endoskopinę. Paprastai ausys operuojamos naudojant mikroskopą, tačiau vaizdas per jį yra tunelinis – žiūri kaip per vamzdelį ir nematai, kas slepiasi už kampo. Jau dešimtmetį pasaulyje otochirurgai vis aktyviau naudoja endoskopus, nes jie suteikia daug platesnį matymo lauką. Tai leidžia išvengti užausio pjūvio ir rando, o pacientai po operacijos nebejaučia ausies kaušelio tirpimo“, – pasakoja savo srities profesionalė gydytoja I. Arechvo.
Pasak gydytojos, dažniausiai pacientai kreipiasi dėl neprigirdėjimo, periodinio pūliavimo iš ausų ar ūžesio. Kartais pasireiškia ir galvos svaigimas. Daugeliu atvejų otorinolaringologai jau būna diagnozavę perforaciją ausies būgnelyje, klausos kauliukų grandinėlės pažeidimą arba cholesteatomą. Taip pat pasitaiko serootitas – skysčio kaupimasis už būgnelio – ar otosklerozė, kuriai esant atliekamos klausą atkuriančios operacijos. Tokias operacijas gydytoja Irina nuo šiol atliks ir RKL.
„RKL jaučiuosi puikiai – mane labai šiltai priėmė. Lengvai įsiliejau į kolektyvą. Operavau kartu su puikia operacinės slaugytoja Olga, profesionaliomis anesteziologėmis, o ypač džiaugiuosi bendradarbiavimu su Ingrida Anužyte, su kuria draugaujame jau daug metų. Jaučiausi tarsi grįžusi namo“, – sako gydytoja.
Ausų chirurgas – reta specialybė: Lietuvoje ausų chirurgus galima ant rankų pirštų suskaičiuoti.
Vilniuje gimusi ir augusi Irina pasakoja, kad vaikystėje dažnai sirgo ausų uždegimais. Nuolatinis ausų skausmas ir buvo viena iš priežasčių, paskatinusių ją rinktis medicinos kelią. Studijas ji baigė Vilniaus universitete, o pirmą kartą asistavusi operacijoje ir pažvelgusi į vidurinę ausį per mikroskopą – ją tiesiog įsimylėjo.
„Vidurinė ausis yra labai graži, estetiška. Man patinka intelektualūs iššūkiai, o otologija ir otoneurologija – vienos intelektualiausių sričių mūsų praktikoje. Šie pacientai dažnai labai sudėtingi,“ – pasakoja gydytoja.
Chirurgijos žinias I. Arechvo gilino Drezdeno technikos universitete Vokietijoje. Ji ypač domėjosi vidurinės ausies biomechanika – kasdien dirbo laboratorijoje su žmogaus smilkinkaulio kaulais ir po 4 metų intensyvaus darbo apgynė daktaro disertaciją šioje srityje.
„Mokiausi visą gyvenimą. Stažavausi Stanfordo universitete JAV ir Drezdeno universitetinėje ligoninėje, kuri užima lyderiaujančias pozicjas Europos ausų chirurgijos žemėlapyje. Biomechanikos kursuose išmokau, kaip veikia ausies būgnelis, klausos kauliukai, ir kad protezų įdėjimas nėra paprastas – tai reikia daryti tiksliai pagal mechanikos dėsnius, kad garsas būtų tinkamai perduodamas į vidinę ausį“, – dalijasi patirtimi dr. Irina Arechvo.
Gydytoja – tikra Italijos kultūros gerbėja: laisvalaikiu mėgsta skaityti apie Italijos menininkus, žiūrėti jų kūrinius ir klausytis džiazo, taip atgaivindama jėgas po įtemptos darbo dienos.